F.A.Q.

Náklady na pracovní uniformu?

Náklady na pracovní formu závisí na každém konkrétním podniku. Na Daikinu si musíte koupit pracovní kalhoty (cena 335 korun), v Panasonicu si musíte koupit boty (cena 845 korun), na Tatře sada speciálního ochranného oděvu stojí asi 1500 korun. Nemusíte hned platit za oblečení. Jeho hodnota bude odečtena ze mzdy.

V jiných továrnách se oblečení buď rozdává zdarma, nebo se nevyžaduje vůbec.

Budou mě vozit do práce?

Dělníci se dostávají většinoudo továren sami. Společnosti nejsou daleko od bydlení, které nabízíme, město má pohodlnou veřejnou dopravu. Na některé továrny dopravu zajištuje koordinátor.

Jaký je můj plat?

Každé volné místo má svou vlastní minimální sazbu za hodinu. Kromě toho však plat a dostupnost bonusů závisí na směně, ve které budete pracovat, výkonu a kvalitě práce.

Kdy se vyplácí mzda?

Mzdy se vyplácejí poslední pátek měsíce následujícího po odpracovaném měsíci. Výplata probíhá v kanceláři společnosti.

Je možné dostat zálohu?

Zálohu je možné dostat po třech odpracovaných dnech každý pátek v měsíci ve výši 1 000 Kč. Zálohy se vyplácejí před první mzdou. Platba se provádí pouze v kanceláři společnosti s předložením dokladu totožnosti. Zálohy se nevyplácejí, pokud má člověk peníze za práci na částečný úvazek. Zápis na obdržení zálohy provádí koordinátor v pondělí nebo úterý.

Budezaplacenadovolená?

Placenádovolená je pouzena Daikin a KS. V jinýchtovárnách se dovolenáneplatí

Potřebuji lékařskou prohlídku a její náklady?

Pro každou továrnu jsou vyžadována lékařská a rentgenová vyšetření. Cena lékařské prohlídky je 500 Kč. Náklady na rentgen jsou 250 Kč. Pokud potřebujete pracovat s jídlem, je také zapotřebí potravinářský průkaz. Jeho cena je 500 Kč. Pro práci v masokombinátu je nutná komplexní lékařská prohlídka, která stojí 1800 Kč. Všechny uvedené částky jsou odečteny ze mzdy.